آموزش Listening آزمون PTE

آموزش Listening آزمون PTE

 

بخش پایانی آزمون PTE تست مهارت  Listening متقاضی می باشد. توجه داشته باشید که  Listening آزمون PTE از آزمون آیلتس IELTS دشوار تر است. شما برای پاسخ دهی به سوالات این بخش تنها 57-45 دقیقه فرصت دارید که بخشی ازمدیریت زمان آن توسط شما انجام خواهد شد. Pearson برای تعیین سطح مهارت Listening شما 8 مدل سوال را با عناوین ذیل طراحی کرده است که در ادامه به تشریح و تمرین آنها خواهیم پرداخت.

 

 

Summarize Spoken Text

Multiple Choice, Choose Multiple Answer

Listening Fill In The Blanks

Highlight Correct Summary

Multiple Choice, Choose Single Answer

Select Missing Word

Highlight Incorrect Words

Write From Dictation

 

سوال نوع Summarize Spoken Text

یک Lecture یا سخنرانی برای شما پخش می شود. شما 10 دقیقه فرصت خواهید داشت تا خلاصه Lecture را در قالب چند جمله بنویسید. توجه داشته باشید که حداقل 50 و حداکثر 70 کلمه باید در نوشتار شما استفاده شود. نکات کلیدی Lecture یا Key Points باید حتما در نوشتار شما موجود باشد. شما در روز آزمون PTE باید به 3-2 نمونه از این سوالات پاسخ دهید. برای کسب نمره +65 یا +79 حتما همین امروز برای آموزش PTE ثبت نام کنید.

 

(لطفا قبل از مشاهده فیلتر شکن را اجرا کنید)

مشاهده آموزش تصویری آزمون PTE – بخش Listening – سوال Summarize Spoken Text

 

 

سوال نوع Multiple Choice, Choose Multiple Answer

یک قطعه صوتی برای شما پخش می شود. شما پس از شنیدن صدا، باید سوال را بخوانید و از میان پاسخ ها موجود چندین مورد را انتخاب نمایید. نکته بسیار مهم اینکه این سوال دارای نمره منفی می باشد یعنی اگر یک جواب صحیح را انتخاب کرده باشید اما جواب بعدی اشتباه باشد آنگاه نمره شما برابر صفر خواهد بود. توجه داشته باشید که برای انتخاب جواب های صحیح روش های مختلفی وجود دارد که شما حتما باید با آنها آشنا باشید. شما در روز آزمون PTE  باید به 3-2 نمونه از این سوال پاسخ دهید.  برای کسب نمره +65 یا +79 حتما همین امروز برای آموزش PTE ثبت نام کنید.

 

(لطفا قبل از مشاهده فیلتر شکن را اجرا کنید)

مشاهده آموزش تصویری آزمون PTE – بخش Listening – سوال Multiple Choice, Choose Multiple Answer

 

سوال نوع Listening Fill In The Blanks

یک متن روی صفحه مانیتور ظاهر می شود که به جای بعضی لغات آن جای خالی قرار گرفته است. سپس شما صدای فردی که از روی متن می خواند را خواهید شنید. وظیفه شما این است که جاهای خالی را با توجه به فایل صوتی پر کنید. ممکن است به نظر شما آسان بیاید اما پر کردن صحیح جاهای خالی بستگی به سرعت خواننده دارد و از طرف دیگر اگراملاء لغت را صحیح ننویسید نمره نخواهید گرفت. شما در روز آزمون PTE  باید به 3-2 نمونه از این سوال پاسخ دهید. برای کسب نمره +65 یا +79 حتما همین امروز برای آموزش PTE ثبت نام کنید.

 

(لطفا قبل از مشاهده فیلتر شکن را اجرا کنید)

مشاهده آموزش تصویری آزمون PTE – بخش Listening – سوال Listening Fill In The Blanks

 

 

سوال نوع Highlight Correct Summary

یک فایل صوتی برای شما پخش خواهد شد که همزمان در صفحه نمایش چندین خلاصه ازگفتار بصورت متن نمایش داده می شود. هریک از خلاصه ها از 3 جمله تشکیل شده است. وظیفه شما این است که صحیح ترین خلاصه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که عموما خلاصه ها شباهت زیادی به یکدیگر دارند و شما باید بهترین را انتخاب کنید. . شما در روز آزمون PTE  باید به 3-2 نمونه از این سوال پاسخ دهید. برای کسب نمره +65 یا +79 حتما همین امروز برای آموزش PTE ثبت نام کنید.

 

(لطفا قبل از مشاهده فیلتر شکن را اجرا کنید)

مشاهده آموزش تصویری آزمون PTE – بخش Listening – سوال Highlight Correct Summary

 

 

سوال نوع Multiple Choice, Choose Single Answer

یک قطعه صوتی برای شما پخش می شود. شما پس از شنیدن صدا، باید سوال را بخوانید و از میان پاسخ ها موجود تنها یک مورد را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که برای انتخاب جواب صحیح روش های مختلفی وجود دارد که شما حتما باید با آنها آشنا باشید. شما در روز آزمون PTE  باید به 3-2 نمونه از این سوال پاسخ دهید.  برای کسب نمره +65 یا +79 حتما همین امروز برای آموزش PTE ثبت نام کنید.

 

(لطفا قبل از مشاهده فیلتر شکن را اجرا کنید)

مشاهده آموزش تصویری آزمون PTE – بخش Listening – سوال Multiple Choice, Choose Single Answer

 

 

سوال نوع Select Missing Word

یک قطعه صوتی برای شما پخش خواهد شد. شما به جای یک لغت یا گروهی از لغات در پایان گفتار صدای بوق خواهید شنید و باید از بین گزینه های موجود یکی را انتخاب کنید. انتخاب شما باید با توجه به معنی درک شده از کل قطعه صوتی پخش شده باشد. شما در روز آزمون PTE  باید به 3-2 نمونه از این سوال پاسخ دهید.  برای کسب نمره +65 یا +79 حتما همین امروز برای آموزش PTE ثبت نام کنید.

 

(لطفا قبل از مشاهده فیلتر شکن را اجرا کنید)

مشاهده آموزش تصویری آزمون PTE – بخش Listening – سوال Select Missing Word

 

 

سوال نوع Highlight Incorrect Words

یک متن در صفحه نمایش ظاهر می شود. سپس گوینده شروع به خواندن از روی متن می کند. در متن بعضی لغات اشتباه هستند یعنی لغتی که خواننده آن را می خواند در نوشتار وجود ندارد وظیفه شما شناسایی لغات اشتباه است. در صورت پیدا کردن لغت در همان لحظه باید روی آن کلیلک کنید تا Highlight شود. توجه داشته باشید که این سوال نمره منفی دارد یعنی اگر لغتی را به اشتباه Highlight  کرده باشید از نمره کل شما کسر خواهد شد. شما در روز آزمون PTE  باید به 3-2 نمونه از این سوال پاسخ دهید.  برای کسب نمره +65 یا +79 حتما همین امروز برای آموزش PTE ثبت نام کنید.

(لطفا قبل از مشاهده فیلتر شکن را اجرا کنید)

مشاهده آموزش تصویری آزمون PTE – بخش Listening – سوال Highlight Incorrect Words

 

 

سوال نوع Write From Dictation

سوالات نوع Write From Dictation همانگونه که ازنامشان پیداست مربوط به نوشتن دیکته شنیده شده می باشد. یا به عبارت دیگر متقاضی پس از شنیدن یک جمله به زبان انگلیسی بلافاصله باید آن را تایپ کند. شما هر چقدر در نوشتن جمله شنیده شده دقت و صحت بیشتری داشته باشید، نمره بیشتری خواهید گرفت. در روز امتحان شما باید بین 4-3 سوال از این نوع را پاسخگو باشید. توجه داشته باشید که آزمون PTE دو ستون اصلی دارد که یکی از آنها همین سوالات Write From Dictation میباشد و دیگری سوالات Repeat Sentence در بخش Speaking اگر مایل به کسب نمره بالا در آزمون PTE می باشید حتما روی 2 مدل سوال مذکور سرمایه گذاری کنید. برای کسب نمره +65 یا +79 حتما همین امروز برای آموزش PTE ثبت نام کنید.

 

(لطفا قبل از مشاهده فیلتر شکن را اجرا کنید)

مشاهده آموزش تصویری آزمون PTE – بخش Listening – سوال Write From Dictation