چرا آیلتس IELTS هفت 7 نمی گیرم؟!

شاید بارها به این فکر کرده باشید که آزمون آیلتس IELTS مثل یک سد مستحکم بین شما و دستیابی به آرزوهاتون قرار گرفته که باید به روشی از آن عبور کنید. شاید تا این لحظه چندین بار سعی کردید که از این سد عبور کنید ولی هر بار به هر دلیلی نتوانسته اید نمره دلخواه خود را کسب نمایید.

خیلی از شما با هدف تحصیل در خارج از کشور و یا اخذ اقامت یکی از کشورهای انگلیسی زبان مجبور هستید تا آزمون آیلتس IELTS  را با موفقیت و نمره مورد نظر پشت سر بگذارید و هر روز با خودتان میگویید که دارم فرصت را از دست می دهم یا خیلی از شمایی که قصد مهاجرت دارید ممکن است با خود بگویید سن و سالم دارد بالا میرود و قوانین مهاجرتی هر روز سخت تر از دیروز میشود پس کی می توانم نمره آیلتس IELTS  را 7 بگیرم.

متاسفانه هستند بسیاری از افراد که بدفعات سعی کردند تا نمره دلخواه را کسب کنند ولی نتوانستند و این موضوع سبب شد تا پس از صرف کلی زمان و هزینه از دریافت مدرک آیلتس IELTS  دلخواه پشیمان شوند و ارزوهای خودشان را دست نیافتنی تصور کنند.

در این میان بسیارند افرادی که سطح  دانش زبان انگلیسی بالایی دارند و تصور می کنند که دفعه اول نمره آیلتس IELTS  مورد نظر را خواهند گرفت اما همین افراد نیز ممکن است بارها در آزمون شرکت کنند ولی نتیجه دلخواه را کسب ننمایند.

امروز همگی شاهد هستیم که آزمون آیلتس IELTS  در کشورهای جهان سوم علی الخصوص ایران تبدیل به یک تجارت پر سود برای مدرسان و دست اندرکاران این آزمون تبدیل شده است. از تعدد سنترهای برگزاری آزمون گرفته تا تعداد بی شمار آموزشگاه های آیلتس IELTS  که همگی با جمله های شعاری سعی دارند تا شما را در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. ولی آیا واقعا آنها می توانند شما را در این راه کمک کنند؟

بسیاری از شما عزیزان تا به امروز میلیون ها تومان هزینه یادگیری مهارت های آیلتس IELTS  کرده اید و مطمئنا ساعت ها وقت گران بهای خود را در آموزشگاه ها و یا بصورت خصوصی صرف فراگیری تکنیک های آیلتسIELST  کرده اید. بارها شده که تعدد Workshop های مختلف مهارت های آیلتس IELST  شما را سردرگم کرده و یا مجبور شده اید که به توصیه های اساتید مختلف با روش های مختلف گوش کنید که این نه تنها شما را کمک نکرده است بلکه احساس سردرگمی می کنید و نمیدانید کدام صحیح است و کدام غلط؟!

بسیارند افرادی که بدلیل مشکلات اقتصادی از صبح تا شب کار می کنند و یا اینکه در شهر و یا روستایی زندگی می کنند که دسترسی به منابع آموزشی وجود ندارد لذا نمی توانند خود را برای آزمون آیلتس IELTS مهیا کنند.

ولی آیا راهی برای اینگونه افراد وجود دارد تا بتوانند با صرف کمترین هزینه بیشترین بازده را داشته باشند؟

دوستان عزیز، آزمون آیلتس IELTS  نه تنها برای آموزشگاه ها و سنتر های برگزاری آزمون پر سود می باشد بلکه اگر اصل مطلب را بخواهید این آزمون تبدیل به یک تجارت موفق جهانی برای دانشگاه کمبریج Cambridge و IDP و British Council شده است یعنی اینکه آنها تمایل دارند که افراد بدفعات در آزمون آیلتس IELTS شرکت کنند زیرا سود سرشاری از این محل نصیب آنها خواهد شد. شما هر بار که در آزمون آیلتس IELTS شرکت می کنید 30500000 ریال هزینه می کنید حال تصور کنید اگر بدلایل مختلف نتوانید در دفعه اول نمره دلخواه را کسب کنید و کسب نمره به دفعات بعدی موکول شون آنگاه مجبور به پرداخت هزینه گزافی خواهید بود.

اطمینان داشته باشید که کسب رایتینگ 7 در آزمون آیلتس IELTS  بدون دانستن رمز و راز کسب این نمره بسیار سخت بوده و مستلزم صرف زمان و هزینه بسیار است.

بسیاری از دانشجویان عموما گلایه دارند که چرا با صرف چندین میلیون تومان و یا هزاران ساعت زمان برای کسب نمره دلخواه تا امروز نتوانسته اند به این هدف دست پیدا کنند؟

عموما دلایل بسیاری برای این موضوع وجود دارند.

اول اینکه ممکن است تکنیک ها را به درستی یاد نگرفته باشید و یا اینکه به اندازه کافی تمرین نکرده باشید.

دوم اینکه ممکن است مهارت هایی که کسب کرده اید برای کسب نمره دلخواه کافی نباشد.

سوم اینکه ممکن است ترفندهای مورد نیاز جهت کسب نمره دلخواه به شما آموزش داده نشده باشد؟

سوال : چرا؟

بدلیل اینکه سود اکثر آموزشگاه ها و یا اساتید در تعداد دفعات شرکت شما در کلاس ها می باشد.

درست متوجه شدید یعنی تعداد کلاس های بیشتر = سود بیشتر.

البته بسیارند آموزشگاه ها و اساتید دلسوز آیلتس IELTS  که هدفشان آموزش و کمک به دانشجویان می باشد که بنده در اینجا به نوبه خود از آنها تشکر و قدر دانی می کنم.

شاید با خود بگویید که من اصلا نیاز به رفتن به کلاس ندارم و خودم به تنهایی بدون دانستن اصول و تکنیک های مورد نیاز، مطالعه می کنم و نتیجه دلخواه را کسب خواهم کرد. از نظر من این موضوع بسیار ارزشمند است اما بین رویا و واقعیت عموما فاصله زیادی وجود دارد.  منظورم این نیست که با Self-Study  نمی توانید نمره دلخواه را کسب کنید بلکه موضوع اینجاست که برای Self-Study بايد شرايطي مهيا باشد به عنوان مثال بايد حتماً سطح دانش زبان بالايي داشته باشيد.

حتماً بايد فرصت زماني مناسبي براي يادگيري معين كنيد. حتماً بايد منابع آموزشي صحيحي در اختيار داشته باشيد و بايد قدرت تشخيص روش ها و تكنيك ها را دارا باشيد. لذا تمامي عوامل فوق دست در دست يكديگر ميدهندكه Self-Study بدون داشتن الگوي تحصيلي تبديل به گزينه اي بسيار دشوار براي كسب نمره دلخواه گردد.

اما راه حل چيست؟

آيا راه و روشي براي كسب نمره دلخواه  به عنوان مثال نمره ٧  آيلتس IELTS یا رایتینگ 7 در كمترين زمان ممكن وجود دارد؟

آيا مي توان به عنوان مثال در رايتينگ آيلتس نمره ٧ گرفت؟

آيا مي توان در reading نمره ٨ گرفت؟

پاسخ به همه سوالات فوق بله است. درست شنيديد اين موضوع امكانپذير است. شايد با خود بگوييد كه اين جمله نيز مثل ساير جملات شعاري كه تا به امروز شنيدم فقط جنبه تبليغاتي دارد و امكانپذير نمي باشد.
اما در پاسخ به اين تفكر بايد بگويم اگر تا امروز شنيده ايد كه گرفتن نمره هاي بالا در آيلتس IELTS مثلاً نمره ٧ هيچ گونه راز و رمزي ندارد و فقط بايد تمرين كنيد بايد به شما بگويم اين موضوع كاملاً غلط است.
فرض كنيد به عنوان مثال اگر براي رايتينگ آيلتس IELTS Writing يك ساختار تعاملی متناسب باهريك از 5 ساختار موجود در رايتينگ Task 2 در اختيار شما قرار بگيرد كه ٣٠ الي ٤٠ درصد اين ساختار از پيش نوشته شده باشد و شما فقط بايد جاهاي خالي را پر كنيد. همچنين راهنمايي جهت جايگزيني كلمات در اختيار شما قرار گيرد آنگاه متوجه خواهيد شد كه گرفتن نمره ٧ بسيار راحت خواهد شد.
من در آکادمی آیلتس +7 – IELTS 7+ Academy به شما آموزش ميدهم كه چگونه در مدت زمان بسيار كوتاه بتوانيد نمره ٧ را در آيلتس IELTS دريافت كنيد. گرفتن اين نمره در صورت ندانستن اينكه Examiner ها چگونه به شما نمره ميدهند بسيار سخت و يا حتي غيرممكن است. شايد با خود بگوييد كه من هرگز نمي توانم نمره دلخواه را بگيرم اما براي شما دوست عزيز مثال مي زنم.

دانشجويي داشتم كه سطح زبان ايشان Intermediate بود و ميخواست آيلتس 7 بگيرد و بسيار نا اميد شده بود. مطمئناً مي دانيد كه گرفتن نمره 7 با سطح زبان Intermediate بسيار دشوار است.

حال جالب اينجاست كه ايشان در سال گذشته كه حساسيت روي ايرانيها علي الخصوص در مهارت Writing بسيار شديد شده بود و كمتر كسي ميتوانست نمره دلخواه را بگيرد با استفاده از روش Hexagon، توانست در مدت زمان ٤ ماه نمره ٧ در رايتينگ آيلتس و مجموعاً ٧ در تمامي مهارتها  را در تهران كسب نمايد. نكته بسيار جالب اينكه نمره رايتينگ ايشان قبل از فراگيري روش Hexagon عدد ٤ بود كه در كمتر از ٤ ماه به عدد ٧ رسيد.
دوست عزيز اگر در نمره ٦ يا ٦/٥ گير كرده ايد و هر چه تلاش ميكنيد نميتوانيد نمره ٧ رایتیگ بگيريد دیگر بیش از این وقت تلف نکنید و پكيج آموزش Hexagon را دانلود كنيد. راز و رمز دستيابي به نمره دلخواه و شكستن سد آيلتس IELTS در چند قدمي شماست. فقط يكبار براي هميشه صحيح ياد بگيريد و سرزمين آرزوهايتان را بنا كنيد.
موفق باشيد.